Karel Heřmánek ml.

Karel Heřmánek ml. - foto 1
  • Karel Heřmánek ml. - foto 01
  • Karel Heřmánek ml. - foto 02

nar. 3.3.1989 v Praze

V roce 2013 absolvoval na DAMU pod vedením E.Salzmannové rolemi Chadwick („Punk Rock“, K.I.Kubák), Profesor („Buchty a bohyně“, J.Frič) a August („Norway.Today“, K.Pavelka). Následovalo semestrální studium na americké škole The Lee Strasberg Theatr and Film Institute v New Yorku, kde se úspěšně účastnil konkurzu a dostal příležitost zahrát si roli Ballesteda („Paní z námoří“, D.Sherer). V současné době hostuje na několika pražských scénách, především pak v Divadle Bez zábradlí („Jistě pane premiére“, „Garderobiér“, „Mnoho povyku pro nic“). V úspěšném představení „Po konci světa“ ztvárňuje dramatickou roli a na druhé straně svůj smysl pro komedii osvědčuje v představení „Hra, která se zvrtla“.

V rámci Letních shakespearovských slavností hrál v představení „Večer tříkrálový aneb cokoli chcete“ a v Divadelní agentuře Harlekýn („Fillumena Marturrano“). V anglické společnosti Prague Shakespeare Company, která účinkuje v Divadle Kolowrat a která prezentuje Shakespeara ve staroangličtině, hraje ve „Večeru tříkrálovém“ a „Mnoho povyku pro nic“.

Mezi jeho největší filmový úspěch lze považovat příležitost ve filmu „Zločin v Polné“, kde ztvárnil titulní roli Leopolda Hilsnera. Zahrál si v několika televizních seriálech („Kriminálka Anděl“, „Cesty domů“, „Gympl s (r)učením omezeným“ a „Ordinace v růžové zahradě“) a spolupracoval s několika zahraničními produkcemi na filmech „Anthropoid“ (2015, Sean Ellis), „Viy 2: Journey to China“ (2015, Oleg Stepchenko). Věnuje se také dabingu („How met my mother“, „Kingsman“, „Rytíř z nosu“).

Zájmy a schopnosti: dabing, tanec, zpěv, sport, akrobacie, jízda na koni, hra na kytaru, klavír, klarinet, řidičský průkaz skupiny B. Jazykové znalosti: perfektní angličtina, němčina, španělština.

© 2020 Herecká agentura Hany Vávrové | mail: hereckaagentura [@] quick [.] cz | tel.: +(420) 604 411 029 | webdesign: T3K