Milan Šteindler

Milan Šteindler - foto 1
  • Milan Šteindler - foto 01
  • Milan Šteindler - foto 02

Po absolutoriu Střední výtvarné školy pracoval několik let jako asistent režie ve Filmovém studiu Barrandov, zároveň působil v proslulém nonkonformním divadle SKLEP, které spoluzaložil v roce 1971 a působí v něm dodnes. Posléze vystudoval filmovou režii na pražské FAMU. Působí jako režisér, scénárista a herec.

Hostoval v Hudebním divadle Karlín v muzikálu „Vražda za oponou“ v režii Antonína Procházky. Hostoval v Divadle Bolka Polívky v představení „Tvrz“. V současné době účinkuje v úspěšné komedii „Pánský klub“ v Divadle na Jezerce. V projektu Letních shakespearovských slavností ztvárňuje roli Tobiáše Říhala ve hře „Večer tříkrálový aneb cokoli chcete“.

Na festivalu českých a slovenských filmů v Bratislavě získal cenu za nejlepší režijní debut filmu „Vrať se do hrobu“. Za svůj film „Díky za každé nové ráno“ v roce 1994 obdržel dvě ocenění „Český lev“ v kategorii nejlepší film roku a v kategorii za nejlepší filmovou režii. Na MFF v Moskvě v roce 1995 obdržel cenu za režii tohoto filmu. V úspěšném filmu režiséra Karla Janáka „Rafťáci“ ztvárnil postavu otce, spolupracoval na filmu režisérky Marie Poledňákové „Líbáš jako Bůh“ a v pokračování „Líbáš jako Ďábel“, dále spolupracoval na filmu režiséra F.A.Brabce „V peřině“. Herecky se podílí ve všech filmech režiséra Tomáše Vorla. V komediálním seriálu „Gympl“ TV NOVA ztvárňoval jednu z divácky nejoblíbenějších komických postav a dále v této televizi vytvořil komickou roli v úspěšném sitcomu „PanMáma“. Účinkoval v řadě filmových a televizních děl v zahraničí, především SRN a Rakousku.

Perfektní a přirozená je jeho osobnost v moderování nejrůznějších televizních pořadů i firemních prezentacích. Výborná je jeho znalost slovenštiny a němčiny.

© 2020 Herecká agentura Hany Vávrové | mail: hereckaagentura [@] quick [.] cz | tel.: +(420) 604 411 029 | webdesign: T3K