Veronika Freimanová

Veronika Freimanová - foto 1
  • Veronika Freimanová - foto 01
  • Veronika Freimanová - foto 02
  • Veronika Freimanová - foto 03
  • Veronika Freimanová - foto 04

Absolventka dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze.

Od roku 1978 byla členkou Činoherního klubu Praha, kde hrála ve většině významných inscenací režisérů J.Menzela, L.Smočka a V.Strniska.

V současné době hraje v Divadle Bez zábradlí v představeních „Další roky“ v režii Jiřího Menzela a v představení „Kvartet“. Spolupracuje s Divadelní agenturou Václava Hanzlíčka v úspěšném představení „Bosé nohy“ a s Divadelní společností Pantheon v představení „Dokud nás milenky nerozdělí“.

Významná je její spolupráce s Českou televizí (seriály: „Náměstíčko“, „Hraběnky“, „Nevinné lži“ a „První republika“ a „Labyrint III“). Svojí vysokou profesionální úroveň dokazuje ztvárněním představitelky mladší i starší generace v několikrát reprízovaném seriálu „Vyprávěj“. Rozsáhlá je její spolupráce i s Televizí Prima. V seriálech „Zázraky života“ a „Cesty domů“ byla představitelkou hlavních rolí.

Z jejích nesčetných filmových rolí od doby studia na Státní konzervatoři do současnosti jsou nezapomenutelné postavy ve filmech „Sněženky a machři“ a v pokračování po dvaceti letech, dále film „Rafťáci“ (režie Karel Janák), „Hrobník“ a „Ve stínu smrtihlava“ (režie Dušan Klein). S řeckým režisérem Georgem Agathonikiadisem spolupracovala na historickém filmu „Můj stryček Archimedes“ ztvárnila jednu z hlavních rolí.

Její profesionální herectví v divadelních a filmových rolích bylo již dvakrát, a to za rok 2011 a za rok 2012, oceněno cenou TýTý v kategorii „Nejoblíbenější herečka“.

© 2022 Herecká agentura Hany Vávrové | mail: hereckaagentura [@] quick [.] cz | tel.: +(420) 604 411 029